Graag nodigen we u uit om op DINSDAG 12 MEI 2026 aanwezig te zijn bij de plaatsing van 3 Stolpersteine voor:
– Sophia Braasem,
om 12:00 uur op het adres: Savornin Lohmanlaan 11, Velsen-Zuid.
– Isaac Brandon-Bravo,
om 12:45 uur op het adres: Trompstraat 221, IJmuiden.
– Barend Fransman,
om 13:30 uur op het voormalig adres Stationsweg 161, IJmuiden – Nu: de bushalte aan de linkerkant van De Noostraat (gezien vanuit IJmuiden)
De gemeente Velsen heeft subsidie gegeven aan onze in oktober 2023 opgerichte werkgroep ‘Stolpersteine Velsen’ (aangesloten bij de Historische Kring Velsen) voor het plaatsen van Stolpersteine voor de 57 vermoorde Joodse inwoners van Velsen.
Het plaatsen van Stolpersteine in Velsen is onderdeel van een breder onderzoek naar de geschiedenis van de Joodse inwoners van Velsen en een vervolg op het in mei 2023 verschenen boek ‘Op zoek naar een plaats om thuis te komen’.
Een Stolperstein bestaat uit een betonnen steen met een messing plaatje waar de naam , geboorte- en sterfdatum ingegraveerd zijn. Elke Stolperstein wordt geplaatst op de plek waar de slachtoffers voordat ze werden verplicht te vertrekken, vrijwillig hebben gewoond: met andere woorden, de plek die zij beschouwden als hun thuis.
Met het plaatsen van Stolpersteine wordt een persoonlijk monument opgericht voor de slachtoffers. Alle stenen die door heel Europa zijn/worden gelegd vormen met elkaar ‘Das KunstDenkmal STOLPERSTEINE’ .
Voor meer informatie neemt u contact op met een van de leden van de Werkgroep ‘Stolpersteine Velsen’:
