Wandbord t.g.v. 100 jaar IJmuiden 1876-1976
Deze maand uw aandacht voor een object uit onze objectenbeeldbank. Dit donkerbruine wandbord verscheen in 1976 t.g.v. het 100-jarig bestaan van IJmuiden (en het Noordzeekanaal).
De rand is voorzien van een doorlopende versiering met bloemmotieven. Op het centrale gedeelte is een afbeelding te zien van het Vissersmonument op de Kop van de Haven, de ingang van de Vissershaven en op de achtergrond de hoge binnen vuurtoren.
Bovenin de rand is het gemeentewapen van Velsen geplaatst.
Het bord vervaardigd door Plateelbakkerij Schoonhoven, en is afkomstig uit de collectie Frida Slotboom-Trap.
Dit object is te vinden in onze objecten-beeldbank onder registratienummer 0147, alwaar u meer gegevens over het object kunt bekijken.

In het jubileumjaar 2026 zal de Historische Kring Velsen in deze rubriek uitsluitend objecten plaatsen die te maken hebben met het 150-jarig bestaan van IJmuiden en het Noordzeekanaal.

