Vandaag publiceert de Historische Kring Velsen deel 4 uit de HKV-Kastelenserie over Kasteel Brederode. Alle artikelen uit deze serie zijn geschreven door ons zeer gewaardeerde lid Jan Morren. Zijn werken zijn zeer goed gedocumenteerd en voorzien van vele mooie illustraties, zo ook dit werk.
De HKV-Kastelenserie is voorlopig alleen in digitale vorm beschikbaar, er zijn nog geen concrete plannen om de serie te laten drukken in boekvorm. Maar dat wil niet zeggen dat ze daar niet geschikt voor zijn: het zijn complete boekwerken.
Deel 4 van de HKV-Kastelenserie bestaat uit maar liefst 99 bladzijden. Ook voor dit deel heeft Jan Morren veel eigen onderzoek verricht, en zijn er veel verwijzingen (voetnotes) naar wetenschappelijke en historische documenten.
Maquette van het Kasteel van Brederode in zijn volle glorie.
Kasteel Brederode, nu Ruïne van Brederode, is het bekendste kasteel uit onze regio. Over dit kasteel is veel gepubliceerd. Dit geldt ook voor haar bekende bewoners en beheerders door de eeuwen heen: de heren van Brederode, die een vooraanstaande en belangrijke rol gespeeld hebben in de geschiedenis van Nederland. Ook over hun geschiedenis gaat dit uitgebreide boekwerk van Jan Morren.
De ruïne van het kasteel Brederode naar Meinderd Hobbema (1638-1709) door Wijbrand Hendriks (1744-1831). Nationaal Gallery Londen.
Wij nodigen u hierbij van harte uit tot het lezen over deze buitengewoon interessante geschiedenis over het belangrijkste kasteel in onze gemeente Velsen. Ontdek voor uzelf de rijke geschiedenis van dit historische gebouw.
Dit vierde digitale boekwerk uit de HKV-Kastelenserie van Jan Morren kunt u lezen door te klikken op de onderstaande afbeelding van de voorkant.
HKV Kastelenserie:
HKV-Kastelenserie deel 1 Huis te Velsen 55 pagina’s