Menu Sluiten

Jan Morren benoemd tot erelid van de Historische Kring Velsen

Tijdens de algemene ledenvergadering van maandag 11 november 2024 is Jan Morren benoemd tot erelid van de Historische Kring Velsen.

Jan is lid sinds de oprichting van de vereniging in 1992. Zijn doel is het doorgeven van de historie van Velsen aan alle belangstellenden. Hij doet daarvoor altijd grondig onderzoek, is vaak in de archieven te vinden en verwerkt de gevonden informatie in zijn vele artikelen en boeken. Hij doet dit niet alleen voor onze vereniging maar ook voor de Stichting Santpoort en het Historische Genootschap Midden-Kennemerland.

Jan heeft vrijwel alle historische panden in het oude dorp Velsen beschreven alsmede de vele kastelen en buitenplaatsen die onze gemeente heeft of heeft gehad.

Jan is lid geweest van diverse werkgroepen die zich bezig hielden met lokale geschiedenis, monumenten en archeologie. Hij heeft vele lezingen, excursies en fietstochten verzorgd. Dit jaar leidde hij belangstellenden door het oude dorp Velsen en over begraafplaats de Biezen in Santpoort.

Tenslotte is Jan altijd bereid op te treden als kascommissielid en is hij een vraagbaak over allerlei historische onderwerpen betreffende de geschiedenis van Velsen, met altijd een snelle en uitvoerige terugkoppeling.

Kortom, Jan is inmiddels al 32 jaar een zeer gewaardeerd lid van de Historische Kring Velsen.

De vereniging is dankbaar voor al het werk dat hij in de loop der jaren heeft verricht en zag dan ook meer dan voldoende redenen om Jan tot erelid te benoemen.

Het bestuur van de Historische Kring Velsen

..... Deel deze pagina via:

1 reactie

  1. Willem Kemper

    Beste Jan Morren en verdere bestuursleden,

    Als gepensioneerde ben ik met veel enthousiasme aan de slag gegaan met mijn stamboom.
    Die begint dan met mijn vader Nicolaas Kemper (Velsen 1924) en mijn moeder Jacoba Johanna Duin (Wijk aan Zee 1927).
    In deze stamboom breek je vervolgens de nek over de Duinen (dat zijn er nogal wat).
    Maar juist via de familienaam Duin ben ik terecht gekomen bij Jan Morren en met name bij de “Boerderijen in de Breesaap”.
    Met veel genoegen vanuit Curacao kennis genomen van de rol die mijn familie heeft gespeeld in de Breesaap.
    Als geboren en getogen Beverwijker bijna vanzelfsprekend als toeleverancier actief geweest op de hoogovens.
    Een van mijn contacten op dat bedrijf had het regelmatig over de activiteiten van Hoogovens bij de Windhond, nooit geweten waar of wat dat was !!
    Dank zij de diepgaande kennis van Jan ging er voor mij een wereld open.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.