Menu Sluiten

Lezing door Pieter Rings: “Wederopbouw in de gemeente Velsen volgens plan Dudok en Bureau Van Tijen & Maaskant”

Wanneer:
13 mei 2024 @ 20:00
2024-05-13T20:00:00+02:00
2024-05-13T20:15:00+02:00
Waar:
Zee- & Haven Museum
Havenkade 55
1973 AK IJmuiden
Nederland
Contact:
Historische Kring Velsen

 

Geen enkele andere periode heeft zo haar stempel gedrukt op Velsen dan de Wederopbouwperiode. Dit komt niet in de laatste plaats door het ambitieuze wederopbouwplan van drie grote stedenbouwkundigen: Willem Dudok, en het bureau van Huig Maaskant en Willem van Tijen.

De wederopbouwperiode is niet bij iedereen geliefd. De huizen waren klein, en goedkoop gebouwd. Toch heeft het wederopbouwplan veel ongekende kwaliteiten die nog steeds gelden in de gemeente. Door niet lukraak te bouwen zijn veel natuurgebieden en buitenplaatsen gespaard. Het plan behelsde ook een prachtige recreatieve route (Heerenduinweg), een echte stedelijke doorgaansweg (Lange Nieuwstraat) en een van de woonwijken afgeschermde industrieweg (Kanaaldijk). En dit zijn nog maar een paar van die kwaliteiten.

Dudok-expert Pieter Rings toog in de archieven, fietste rond en vond er veel om de wederopbouw de aandacht te geven die ze verdient.

 

  • Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur.
  • De toegang is gratis voor leden van de Historische Kring Velsen.
  • Niet-leden wordt een bijdrage van € 4,00 gevraagd.
  • Aanmelden is verplicht.

Aanmelden voor deze lezing is niet meer mogelijk.

Het maximale aantal bezoekers voor deze lezing is bereikt. Wij kunnen niet meer bezoekers toelaten.

..... Deel deze pagina via: